пʼятницю, 24 січня 2014 р.

Задзвонили срібні дзвони в Україні.

Під такою назвою 22 січня 2014 року в читальному залі   центральної районої бібліотеки проведено  захід  присвячений  95  річниці  з нагоди Акту злуки.

На захід  завітали голова районної держаної адміністрації Станіслав Карпінський, заступник голови РДА Раїса Тичина, викладачі та учні професійного ліцею і Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Зимового  дня  22 січня 1919 року  на майдані перед Київською Софією відбулася  подія, про  яку мріяли  багато поколінь. Було урочисто проголошено Акт злуки - УНР і ЗУНР. А нині ,про той вікопомний день,Указом Президента  з  грудня 2011 року ми відзначаємо  як державне свято - День Соборності  і Свободи.

До присутніх звернувся голова райдержадміністрації С. Карпінський: «95 років тому в Києві проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Слова, що пролунали тоді на Софійській площі, хвилюють нас і сьогодні. Може, саме сьогодні — у непростий і складний для нашої країни час – особливо. Це звучить як молитва: «Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення української держави, на добро і щастя українського народу». Очільник району від щирого серця привітав з Днем Соборності і Свободи, побажав молоді мудрості та здорового глузду.

Затим у читальному залі прозвучало багато патріотичних поетичних віршів та пісень.
«Молімось за наш край, за нашу славетну рідну землю. Храни нас в цей важкий час, не дай нам впасти духом, бути мужніми, даруй світло прозріння, добрю волю, яку заслуговує наш народ. Дай, Боже, нашим дітям майбутнє!» - закликали організатори свята. Після цього учасники тематичного заходу мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Україна суверенна:від витоків до сьогодення»

Немає коментарів:

Дописати коментар