пʼятницю, 7 квітня 2017 р.

100 -річчя Української революції 1917 - 1921 років

 Сьогоднішня Україна є спадкоємницею державницьких традицій, закладених революцією 1917 - 1921 років.
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України   2017 рік  оголошено  Роком Української революції 1917 - 1921 років.
В читальному залі  центральної  бібліотеки оформлено виставку "Шляхами української революції 1917 - 1921 років", яка демонструє послідовність змін різних історичних процесів.

Історичне становлення нашої країни відбувалося протягом багатьох віків. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне і незалежне життя. 1991 рік вписаний в  новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку державності.
Проте важливо пам'ятати історичні постаті та події для того, щоб не забувати про шлях, який довелося подолати українській державі у своєму становленні.
7 квітня 2017 року працівниками бібліотеки проведено  інформаційну годину  присвячену 100 річчю подій Української революції 1917 -1921 років з учнями професійно- технічного ліцею.
Ведуча заходу  Олена Грозовська ознайомила присутніх з основними  етапами революції 1917 - 1921 років, та запросила до перегляду  відео-фільма про Михайла Грушевського - одного з визначних діячів Української революції: "М.Грушевський - історик і будівничий нації".

Нашу країну спіткало не одне лихо, перш ніж вона стала незалежною державою. Щороку ми згадуємо голодомор 1932-1933 років, Другу світову війну, яка залишила глибокі рани на землі України. Втрати, які пережив  у воєнні роки український народ, і сьогодні гострим болем відлунюють у серцях наших співвітчизників. Згадуємо про війну в Афганістані, яка тривала 10 років. З вдячністю і повагою  згадуємо наших предків, які боролися за свободу України. 23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що  у буремні 90 - ті ,Україні вдалося зберегти мир.

Сьогодні на нашу рідну землю прийшло нове лихо - біль утрат в зоні АТО. Серед них - наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави.Найвищою нагородою тих, хто уцілів - є життя, а для загиблих - пам'ять. Після інформаційної години учні відвідали художній музей "Пулинські барви", де  нещодавно відкрилася виставка приурочена подіям на сході України.
Директор музею Наталія Вакуленко та волонтер Володимир Адамович розповіли про створення виставки та про допомогу, яку надають місцеві волонтери.Учні ознайомилися з експонатами та фотоматеріалами, які розповідають про нелегкі  будні наших захисників в зоні АТО.  

Немає коментарів:

Дописати коментар