четвер, 19 лютого 2015 р.

Героїв подвиги безсмертні

                       

                                            Героїв  подвиги  безсмертні.

 

Мабуть, немає  такої  країни, якої  б  неторкнулася  своїм чорним  крилом  біда. Не минула цієї гіркої  долі і наша. Сьогодні  в читальному залі  спеціалістами бібліотеки -Метельською Наталією та  Пашківською Людмилою  проведено  патріотичний захід, який  поєднав  дві події. Перший - присвячений  Дню  вшанування учасників бойових дій на території інших держав, зокрема  пам"яті  воїнів - інтернаціоналістів  "...А події колишні і тривоги,вічно  хвилюватимуть серця";  другий -  вшануванню подвигу учасників Революції гідності  та увічненню пам"яті Героїв Небесної Сотні  "Герої не вмирають". Обидва заходи супроводжені показом слайдів про ті події та піснями від працівників РБК.

           На захід був запрошений учасник  бойових дій в Афганістані   Трохименко Іван Антонович. В його душі  та війна триває і сьогодні. А тоді, ідучи у те пекло чужої країни, хлопці вірили,що несуть визволення народу Афганістан. Вони вірили, що йдуть не вбивати,а захищати.  Сумними і гіркими спогадами поселилася в пам"яті наших людей афганська війна.

           Ше одна сумна дата замайоріла на календарі. Президентом підписаний Указ "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам"яті Героїв Небесної Сотні.

           Їх називали Небесною сотнею - українців,які загинули в Києві на Майдані,вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна  сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій,ставши нашими Ангелами - Охоронцями на небі.   Описати,а тим більше відчути глибину трагедії і болю,які впали невимовним тягарем на Україну,нині не під силу нікому.

                                                                         Не плачте,мамо,я іще живий,

                                                                         Хоча й лежу із кулею у грудях...

                                                                         А наді мною,юним,молодим

                                                                         Схилилися в скорботі люди...

                                                                          Я не помру,ніколи не помру,

                                                                          Мені в віках залишене безсмертя,

                                                                          Хоча і  вас тепер не обійму

                                                                          Та я живу у всенароднім серці...

 

Хвилиною мовчання  вшановано пам"ять загиблих героїв.

Героям,хто поклав своє життя за свободу України були присвячені поетичні рядки у виконанні бібліографа - краєзнавця ЦРБ Вакуленко Тетяни  та місцевої поетки Теслі Надії.

         Мільони українців віддали своє життя за власну націю і державу. Захисники  нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам"ятати. Нас убивали,нищили голодоморами,вивозили до Сибіру,саджали по тюрмах. Але українська нація -нескорена і вільна.Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна сотня виконала свою  земну місію. Тепер наша  черга.  СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар